Skautská krev

“Na darování krve je nejtěžším okamžikem samotné rozhodnutí jít darovat. Prvodárce neví, co ho čeká, má logicky obavy z neznámého. Řada lidí taky byla darovat jednou, dvakrát a pak jim třeba nevyšel jeden krevní obraz a přestali chodit. Princip hromadného odběru tyto obavy úspěšně odbourává. Není lepší jít darovat s partou kamarádů, kteří ti vše vysvětlí, sdílí stejné myšlenky a ideály a sami mají radost, že se k nim na odběr přidáš?”

Přidej se k oslavě svátku Sv. Jiřího zapojením do hromadného skautského darování krve! Při této příležitosti máme rezervovanou celou transfuzní stanici. Akce je určena pro všechny lidi dobré vůle, kteří jsou ochotni pomáhat, ať jde o skauty, rodinu, přátele nebo kolegy.

Přihlašování na hromadný odběr ke sv. Jiří je ideální provést do 5. dubna, formulář najdeš zde.

Reportáž z minulého odběru najdete zde.

Důležité informace:

Organizační pokyny:

• Vždy přibližně 30 dní před odběrem nahlásíme počet účastníků na FN Brno (i poté se bude dát přihlašovat, ale individálně)
  • Všem přihlášeným půjde 30 dní a 7 dní před odběrem info mailem. Všem pravidelným dárcům se odběr objeví v rezervačním systému FN Brno.
  • Srazy pro každý odběr vám dáme vědět individuálně, dle pokynu v e-mailu
  • Parkování aut je možno zdarma na parkovišti vedle FN, podrobnější info na místě.
  • Komu nebudou vycházet intervaly mezi jednotlivými odběry, může jít s námi společně darovat namísto krve plazmu nebo destičky.
  • S sebou/na sebe: skautský šátek, skautské tričko

Dotazy a informace:

V případě nejasností se obracejte na Michala Zedníčka – Pešniho (michal.zednicek@skaut.cz nebo 723 378 222)

STATISTIKY:

Odběr 19. 1. 2021: 37 lidí celkem, z toho 18 prvodárců, 15 opakovaných dárců a 4 dárci plazmy. Čísla vyjadřují ideální stav, tedy, že všichni darovali.

Odběr 11. 5. 2021: 46 lidí celkem, z toho 20 prvodárců, 7 skautů a skautek se nechalo zapsat do registru dárců kostní dřeně a 4 darovali plazmu

Sociální sítě:

Ocenění a dárcovské soutěže: