Skautská krev

“Na darování krve je nejtěžším okamžikem samotné rozhodnutí jít darovat. Prvodárce neví, co ho čeká, má logicky obavy z neznámého. Řada lidí taky byla darovat jednou, dvakrát a pak jim třeba nevyšel jeden krevní obraz a přestali chodit. Princip hromadného odběru tyto obavy úspěšně odbourává. Není lepší jít darovat s partou kamarádů, kteří ti vše vysvětlí, sdílí stejné myšlenky a ideály a sami mají radost, že se k nim na odběr přidáš?”

Přihlašování další hromadný odběr najdeš zde.

Proč má smysl organizovat hromadné odběry? Přečtěte si v článku na Křižovatce.

Reportáž z květnového odběru najdete zde.

Důležité informace:

Organizační pokyny:

• Vždy přibližně 30 dní před odběrem nahlásíme počet účastníků na FN Brno (i poté se bude dát přihlašovat, ale individálně)
  • Všem přihlášeným půjde 30 dní a 7 dní před odběrem info mailem. Všem pravidelným dárcům se odběr objeví v rezervačním systému FN Brno.
  • Srazy pro každý odběr vám dáme vědět individuálně, dle pokynu v e-mailu
  • Parkování aut je možno zdarma na parkovišti vedle FN, podrobnější info na místě.
  • Komu nebudou vycházet intervaly mezi jednotlivými odběry, může jít s námi společně darovat namísto krve plazmu nebo destičky.
  • S sebou/na sebe: skautský šátek, skautské tričko

Dotazy a informace:

V případě nejasností se obracejte na Michala Zedníčka – Pešniho (michal.zednicek@skaut.cz nebo 723 378 222)

STATISTIKY:

Odběr 19. 1. 2021: 37 lidí celkem, z toho 18 prvodárců, 15 opakovaných dárců a 4 dárci plazmy. Čísla vyjadřují ideální stav, tedy, že všichni darovali.

Odběr 11. 5. 2021: 46 lidí celkem, z toho 20 prvodárců, 7 skautů a skautek se nechalo zapsat do registru dárců kostní dřeně a 4 darovali plazmu

Sociální sítě:

Ocenění a dárcovské soutěže: