Základny & tábořiště

Junák, okres Brno-město vlastní základnu a několik tábořišť (vždy zelená louka bez dalšího zázemí), které si lze pronajmout pro víkendovou akci nebo letní tábor. Zájemci o pobyt na Kaprálově mlýně mohou poptávat ubytování na jeho webu. S případným zájmem o pronájem tábořiště se obraťte na kancelář okresní rady.

Kaprálův Mlýn

Junák, okres Brno-město vlastní mezinárodní skautskou základnu Kaprálův mlýn v údolí Říčky za Brnem. Slavnostního otevření se Kaprálův mlýn dočkal 1. září 2012. Kaprálův mlýn je jednak střediskem ekologické výchovy, připravující výchovné programy pro školy, dále skautskou základnou (nedávno se stal jednou ze světových základen SCENES) a v neposlední řadě modelovým domem, určeným ke sledování účinnosti ekotechnologií ve skutečném provozu.

Mlýn je areál tvořený trojkřídlou budovou, zahradou, několika hektary luk, dvěma tábořišti a zázemím pro vzdělávací kurzy v okolí.

Ubytovací kapacita budovy mlýna je celkem 57 lůžek: 20 lůžek ve vyšším standardu na pokojích s vlastním sociálním zázemím, 37 lůžek v rozlehlých mezonetových pokojích, které sdílejí komfortní sociální zázemí pro muže a ženy. Na každém patře je malá čajová kuchyňka. Pro menší skupiny je vyhrazená klubovna s vlastní kuchyní a jednou koupelnou. Hlavními společenskými prostory jsou chodba s krbem, posezením a čajovničkou ve 2. NP (36m2), vedle které se nachází učebna (75m2)  s krbem a dvěma balkóny. V 1. NP je to především sál s ozvučením (120m2) a jídelna (42m2).

Více informací lze nalézt na webu Kaprálova Mlýna

kapraluv_mlyn