Skautská krev

„Na darování krve je nejtěžším okamžikem samotné rozhodnutí jít darovat. Prvodárce neví, co ho čeká, má logicky obavy z neznámého. Řada lidí taky byla darovat jednou, dvakrát a pak jim třeba nevyšel jeden krevní obraz a přestali chodit. Princip hromadného odběru tyto obavy úspěšně odbourává. Není lepší jít darovat s partou kamarádů, kteří ti vše vysvětlí, sdílí stejné myšlenky a ideály a sami mají radost, že se k nim na odběr přidáš?“

Přihlašování na hromadný odběr ke sv. Jiří je ideální provést do 20. dubna, formulář najdeš zde.

Přidej se k oslavě svátku Sv. Jiřího zapojením do hromadného skautského darování krve! Při této příležitosti máme rezervovanou celou transfuzní stanici. Akce je určena pro všechny lidi dobré vůle, kteří jsou ochotni pomáhat, ať jde o skauty, rodinu, přátele nebo kolegy.

Důležité informace:

Informace ohledně darování krve
Příprava na odběr
Informace ohledně vstupu do registru dárců kostní dřeně
Intervaly mezi jednotlivými odběry
FB skupina FNUSA o darování krve
Benefity pro dárce krve (dle typu pojišťovny)
Oceňování dárců

Organizační pokyny:

Vždy přibližně 15 dní před odběrem nahlásíme počet účastníků na FN U SV. ANNY (i poté se bude dát přihlašovat, ale individuálně).

Všem přihlášeným přijdou detailní informace na mail vč. rozdělení časů.

Parkování aut je možno zdarma přímo v areálu FN U SV. ANNY před pavilonem B1.

Komu nebudou vycházet intervaly mezi jednotlivými odběry krve, může jít s námi společně darovat plazmu.

S sebou/na sebe: skautský šátek, skautské tričko

Dotazy a informace:

V případě nejasností se obracejte na Michala Zedníčka – Pešniho (michal.zednicek@skaut.cz nebo 723 378 222)

Statistiky

Odběr 19. 1. 2021: 39 lidí nahlášeno. Darovalo 35 lidí z toho 18 prvodárců, 17 opakovaných dárců.

Odběr 11. 5. 2021: 34 lidí nahlášeno. Darovalo 25 lidí z toho 13 prvodárců, 21 opakovaných dárců. 7 zápisů do registru dárců kostní dřeně.

Odběr 19. 10. 2021: 51 lidí nahlášeno. Darovalo 21 lidí z toho 2 prvodárci, 21 opakovaných dárců. 7 zápisů do registru dárců kostní dřeně.

Odběr 26. 4. 2022: 56 lidí nahlášeno. Darovalo 32 lidí z toho 5 prvodárců, 27 opakovaných dárců.

Odběr 24.4.2023: 53 lidí nahlášeno. Darovalo 29 lidí z toho 21 prvodárců, 8 opakovaných dárců. Do registru se zapsali 4 dárci kostní dřeně.