Pro brněnské skauty

Podpora vedoucím

Podívej se, co pro tvůj oddíl nebo pro tebe osobně může okres udělat.
Konkrétní nabídku najdeš pod medailonky každého z nás.

Výchova

Výchovní zpravodajové jsou ti samozřejmě jako první k ruce. Pořádají výchovná setkání na konkrétní témata, ale mohou ti v případě potřeby pomoci i individuálně s konkrétním problémem v oddíle nebo na středisku. Pomáhají také organizátorům závodů, rádcovských kurzů a garantují kontroly letních táborů.

Marie Pekárková – Šmako

Výchovná zpravodajka

Barbora Zedníčková – Aya

Výchovná zpravodajka

Hospodaření a majetek

Ve skautské činnosti můžeš čelit také méně příjemným záležitostem jako je hospodaření či kontrolní činnost na středisku. Možná řešíš také také provoz a financování vašeho nemovitého majetku. Nebo třeba stavební povolení pro novou klubovnu? I s tím ti můžou pomoct naši odborníci...

Jana Godarová – Ellie

Hospodářka

Michal Zedníček – Pešni

Projekty, komunikace a PR

Určitě víš, že je možné získat různé dotace, nebo na středisku rovnou toužíte zapojit se např. do kampaně participativního rozpočtu? Pokud si však s vypsáním dotační žádosti nevíte rady, nebo chcete podpořit v rozjetí kampaně, poradit, nebo prostě poradit, jak komunikovat s úřady, čtete tu správně.

Martin Hovorka – Maho

Zpravodaj pro projekty

Vít Burian -Wabun

Zpravodaj pro komunikaci

Je ti k dispozici Zázemí a materiál

Materiál k zapůjčení

Skautský okres Brno-město vlastní celou řadu materiálu, který brněnským skautům nabízí k zapůjčení či využití. Okres nově nabízí možnost zápůjčky uvedeného vybavení i pro soukromé potřeby členů Junáka registrovaných v našem okrese, a to za poplatek 500 Kč/víkend za položku. Operativu spojenou se zapůjčováním zajišťuje tajemnice okresu. Chceš mít seznam vždy po ruce? Stáhni si leták Nabídka okresu.
Chci si zapůjčit vybavení

Základny & tábořiště

Junák, okres Brno-město vlastní základnu a několik tábořišť (vždy zelená louka bez dalšího zázemí), které si lze pronajmout pro víkendovou akci nebo letní tábor. Zájemci o pobyt na Kaprálově mlýně mohou poptávat ubytování na jeho webu. S případným zájmem o pronájem tábořiště se obraťte na kancelář okresní rady. Na víkend můžete vyrazit taky na jednu ze základen v okolí Brna.
Základny v okolí Brna

Kaprálův Mlýn

Kaprálův mlýn je samota v údolí Říčky. Dál proti proudu potoka se nachází poslední údolí Moravského krasu, kterým nevede silnice a podrželo si svůj přírodní charakter. Nad mlýnem se vypíná Lysá hora porostlá teplomilnou stepní vegetací s mnoha vzácnými druhy, kterými se pyšní Pálava u rakouských hranic. Ze tří vyvěraček pod kopcem sbírá vodu potok Říčka, směrem proti proudu se ve skalách otevírají jeskyně Pekárna, Švédův stůl, Netopýrka a řada dalších. Ráj pro velké i malé přírodovědce, místa jitřící fantazii a propojující nás s životem předků, kteří několik tisíciletí obývali tyto jeskyně.
Web Kaprálova Mlýna

Skautský institut v Brně

Místo setkávání, seberealizace a prostor pro všechny, kdo mají chuť se potkávat, v samotném centru Brna. Co by přes park od Jošta kamenem dohodil. Připravujeme cyklus debat, přednášek a workshopů, které svým zaměřením krouží kolem tématu „Nejistota”. Akce jsou zdarma přístupné široké veřejnosti. Jsme SU, ne SI - právě proto, že Brno. Kdy přesně máme otevřeno, najdete na Facebooku.
Web Skautského institutu